Kaza, Nilüfer ilçesine bağlı Kayapa Mahallesi’nde meydana geldi. Fehmi Okcu, kullandığı 41 HJ 511 plakalı hafriyat kamyonunu park edip, lokantaya gitti. Bu sırada freni boşalarak hareketlenen kamyon, park halindeki 3 otomobile ve sokaktaki Osman Çelik (52) ile Cemil Demir’e (66) çarpıp, iş yerine girdi.
İhbarla kaza yerine gelen sağlık görevlilerince ambulanslarla Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan 2 yaralı, tedaviye alındı. Kaza anı, güvenlik kamerasına anbean yansırken, Fehmi Okcu gözaltına alındı. Polisteki ifadesinin ardından Okcu, serbest kaldı.
![](https://okul-secimi.com/wp-content/uploads/2022/11/freni-bosalan-kamyon-3-otomobil-ile-2-yayaya-carpip-is-yerine-daldi-1-2W2XWtZ6.jpg)
Kazadan kıl payı kurtulan Sabri Aslıtürk (62) de “İş yerimin önündeki çiçeği suladım. Elimdeki fırçayı koymak için içeri girerken kaza oldu. Allah korudu” dedi.
![](https://okul-secimi.com/wp-content/uploads/2022/11/freni-bosalan-kamyon-3-otomobil-ile-2-yayaya-carpip-is-yerine-daldi-2-3CQD2xdl.jpg)